Oahu

Z Maui na Oahu jsme letěli opět s Mukulele, ale tentokrát jsme seděli přímo za piloty 🙂

ostrov Moloka‘i (zatím moc neobydlený)

ostrov Moloka‘i

Důvod, proč jsme vůbec letěli na ostrov Oahu, je ten, že to odtud nejlépe letělo podle našich dalších plánů. V Honolulu, hlavním městě Hawajských ostrovů, jsme strávili jen jeden den, přesto jsme toho ale za ten den viděli spoustu.

Honolulu je klasické velkoměsto – pro nás to byl ale zase trochu šok, jelikož jsme vyměnili zelenou džungli za tu betonovou.

 

USS Arizona Memorial

Celá prohlídka byla skvelě provedena a vtáhla nás do událostí onoho rána 7. 12. 1941. Bohužel jsme nemohli na memoriál (který je přímo nad potopenou bitevní lodí USS Arizona), prý špatná statika. Tak snad někdy příště. A kdo neví, o co jde, ať mrkne na film Pearl Harbor.

Kotva z USS Arizona

USS Arizona Memorial

 

Potom jsme se přesunuli do centra města a trochu se poflakovali po zajímavých místech.

Honza tančí havajský Hula tanec

ʻIolani Palace

V podvečer jsme zajeli na slavnou Waikiki Beach, ale můžeme 100% říct, že jsme na předešlých ostrovech byli na mnohem krásnějších plážích.

Waikiki Beach

 

Už se stalo pravidlem, že když máme brzký ranní let, tak spíme na letišti. Letiště v Honolulu patřilo urcitě k těm lepším.

Spalo nás tam víc jak 15 (za dozoru security)

Něco málo z hawaištiny – cedule na WC 🙂

 

Tímto nám oficiálně skončilo putování v USA, takže tu máme krátké statistiky:

  • Počet navštívených U.S.A. NP: 12 + 1 národní památka
  • Hráli jsme hru „vyfoť SPZ co nejvíce států“ (z 50 jsme jich chytili 45 viz GIF níže) -> kdo má chuť si zahrát, tak může zkusit chytnout, jakých 5 států nemáme. Základní předpoklad je, že znáte všech 50 států (což je údajně nemožný 😀 ). Odpověď pod čarou na konci příspěvku. Jo a taky nám můžete napsat jaká SPZ se vám líbí nejvíce – my máme svoje typy.
  • Počet km v autě: cca 7300 km
  • Spaní: 4 noci na letišti/24 nocí v autě/2 noci ve stanu/9 nocí na ubytku
  • Počet dní na cestě a kolik zbývá: 39 dní a zbývá 76 dní
  • Nejoblíbenější kec (jedna paní, když jsme procházeli okolo nich): Hanko, Hanko! To jsou Češi! 😀
  • Počet viděných medvědů: 2
  • Počet sprchování: k tomu se raději asi nebudeme přiznávat 😀
  • Počet úspěšně předaných prstenů: 1 (prej to ale byla fuška tajit ho přede mnou od června 😀 )

Vyfocené SPZky amerických států (podle abecedy)

Navštívené NP v USA

P.S.: Příspěvek píšeme už na Jávě. Dnes jsme se přesunuli z Jakarty do Yogyakarty. Je to tu divočina a proto je pro nás stále náročnější psát příspěvky (nedostatek wifi a jsme tak nějak pořád na cestě). Ale to se změní na Bali, kde budeme skoro jen odpočívat.

P.P.S.: A to jsme ještě nevěděli, že až dojedeme na hotel, tak už nezapneme notebook. Život je nevyzpytatelný 😀 Takže příspěvěk dokončujeme v Kutě na Bali 🙂

 

Tak z SPZ jsme nechytli celkem pochopitelně státy z druhé strany USA (severovýchodní pobřeží): Delaware, Rhode Island a Vermont. Celkem ale nepochopitelně nám unikly taky státy Mississippi a Severní Dakota. No asi se nemají tak dobře, aby cestovali po národních parcích … nevíme.