Dostat se z Havaje do Indonésie není zas tak jednoduchý, jak se může zdát. Žádný přímý let jsme nenašli (nebo aspoň ne v naší cenové relaci) a tak se nabízely 2 možnosti. Mohli jsme letět přes Japonsko nebo přes Austrálii. Vybrali jsme si Austrálii – Sydney, na kterou jsme měli podvečer a celý další den. Poprvé jsme také letěli velkým letadlem, co má sedačky 3-3-3 (teď už nám asi zbývá jen ten dvoupatrový Boing či Airbus 😀 ).

 

Přestože Sydney byla jen rychlá zastávka z “nutnosti”, moc jsme si to užili. Samozřejmě jsme se museli jít podívat na slavnou Sydney Opera House, která je naživo stejně velkolepá, jako na fotkách.

Noční Sydney Opera House i s mostem Sydney Harbour Bridge

Sydney Opera House

Sydney Opera House

Taky vás vždycky zajímalo, jak vypadá povrch střechy téhle budovy? Jsou to kachličky … 🙂

Sydney Opera House

Povrch střechy

Když jsem v novém městě, nejraději jdu na nějakou vyhlídku, abych si udělal lepší povědomí o městě a navíc ty pohledy vždy stojí za to. Takže i zde jsme vyjeli na Sydney Tower a kochali se.

Sydney Tower

Pohled ze Sydney Tower (vlevo v rohu Harbour Bridge a mezi mrakodrapy Opera House)

Poobědvali jsme na pobřeží krásného přístavu – jednoho z mnoha – Sydney má totiž největší přirozený přístav na světě. Vždyť pobřežní čára přístavu má víc jak 300 km.

Aboriginci (domorodci)

Malé medúzky

Helču bolely záda (nosíme na zádech okolo 7,5 kg)

Co nás ale překvapilo je, že lidé, chod města, a různé malé drobnosti (semafory, přechody, obchůdky, pečivo, šunka na váhu) a hlavně angličtina byly mnohem více podobné Evropskému stylu (Británii) než Kanadě či USA. Těžko se to popisuje, ale v Sydney jsme se po hooodně dlouhé době cítili podobně jako doma v Česku nebo minimálně někde v Evropě. Asi to nemůžeme posoudit z tak krátké návštěvy, ale žít v Sydney by se nám pravděpodobně líbilo.

Každopádně jsme další večer pokračovali s mezipřistáním v Singapore (nádherné letiště – vnitřní zahrady, superčisto apod.) do Jakarty.

Singapore Changi Airport – ukázka výzdoby uvnitř letiště (nevycházeli jsme z něho)

Takže příště už z Indonésie. Nejlidnatější muslimské země plné sopek, scooterů a dobrého jídla.